Zavedením systému inmedia.taxi vykračuje Taxi Praha směrem k autonomní jízdě taxíkem

Praha, 23.února 2017 – Taxi Praha se od 1. ledna tohoto roku stala novým provozovatelem taxislužby v prostorách Letiště Václava Havla Praha. V březnu plánuje ve vybraných vozech spuštění zkušebního provozu systému inmedia.taxi, který přinese zákazníkům více pohodlí, komfortu i bezpečnosti a zároveň je krokem k autonomní jízdě taxíkem.

Zákazník taxislužby po usednutí do vozu nejenže bude moci sledovat na tabletu před sebou trasu cesty, ale především bude mít díky novému systému inmedia.taxi usnadněnou platbu po dojezdu do cíle. Platbu může uskutečnit sám bezhotovostně a bez asistence řidiče pomocí tabletu a vedle umístěného platebního terminálu. Tento systém byl vyvinutý firmou MH System v partnerské spolupráci s Mastercard, TOROLA Design a Prague City Tourism. Po celou dobu jízdy se na tabletu zobrazuje cena, rychlost, ujetá vzdálenost a čas, cenový tarif jízdy, ale zároveň je možné na dotykovém displeji volit dynamické body zájmu odvislé od konkrétní cesty. Turistovi směřujícímu z letiště do Prahy se na mapě oblasti, kterou taxi projíždí, zobrazí dle jeho preferencí například restaurace, bary, kluby, muzea, obchody nebo trhy. Data do aplikace inmedia.taxi bude dodávat marketingová organizace hlavního města Prahy Prague City Tourism, která je partnerem projektu. Tento systém samozřejmě bude k dispozici nejen zahraničním turistům, ale plně také domácím zákazníkům. Aplikace inmedia.taxi umožní zákazníkům užít si jízdu taxíkem bez starostí, komfortně a se zábavou dle svých preferencí.

Inmedia.taxi samozřejmě umožňuje platbu i hotově, v případě bezhotovostních plateb však znatelně ulehčuje práci řidiči. Ten pouze ukončí jízdu na taxametru on-line propojeném s koncovým tabletem systému inmedia.taxi. Následné zaplacení jízdy zákazníkem na tabletu je záležitostí několika málo vteřin, včetně zvolení případné výše spropitného řidiči. Pokud se zákazník rozhodne pro karetní úhradu, využívá k tomu platební terminál umístěný u tabletu, kartu s citlivými platebními údaji tedy nedává z ruky.

V pilotní fázi projektu bude inmedia.taxi instalován v deseti vozech, v dubnu se tento počet zdesetinásobí a plánem je, aby jím bylo vybaveno několik set aut všech flotil Taxi Praha. Inmedia.taxi bude zároveň plnit funkci flexibilního online reklamního média, firmy dostanou možnost jejím prostřednictvím oslovit přesně zaměřenou cílovou skupinu.

Rozhodnutí Taxi Praha využít nově vyvinuté řešení inmedia.taxi koresponduje se snahou této profesně etablované společnosti poskytovat svým zákazníkům nejmodernější a technologicky inovativní služby.

Více na www.inmedia.taxi

Prague City Tourism

Prague City Tourism (Pražská informační služba) je moderní marketingová organizace hlavního města Prahy, jejímž posláním je péče o rozvoj domácího i zahraničního cestovního ruchu v české metropoli. Tradičními úkoly organizace jsou poskytování profesionálních informací o nabídce cestovního ruchu v Praze, zprostředkování relevantních služeb stávajícím i potenciálním návštěvníkům hlavního města, organizace vzdělávacích cyklů o historii a současnosti města pro odbornou i laickou veřejnost či zajištění provozu historického objektu Staroměstská radnice. Provozuje také oficiální turistický portál hlavního města Prahy www.prague.eu.

O společnosti MH System

Společnost MH System na trhu informačních a komunikačních technologií působí téměř 20 let. Specializujeme se na vývoj a implementaci specifických softwarových projektů na míru. Svojí činností tak propojujeme svět telekomunikací, IT, bezpečnosti a krizových systémů. Mezi naše zákazníky patří mimo jiné i ústřední orgány státní správy, bezpečnostní složky, banky a velcí korporátní zákazníci. Více na www.mhsystem.cz

O společnosti TOROLA Design

Společnost TOROLA design s.r.o. je významným výrobcem a dodavatelem moderních taxametrů řady MPT a záznamníků provozu vozidel TDM s výhradně českým kapitálem a více než dvacetiletými zkušenostmi ve svém oboru. Více na www.torola.cz

O společnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v oblasti inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti Mastercard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.